fbpx
Неділя, 08 вересня 2019 16:17

Підключення рушникосушки: бокове або нижнє, що краще

Підключення рушникосушки: бокове або нижнє, що краще

Уявити ванну без рушкникосушки складно. Після розведення труб, підключення його у ванній є важливим питанням. Існує два варіанти: нижнє або бокове. Різновидом бокового підключення, є діагональне. Вибираючи спосіб підключення, необхідно враховувати всі переваги різних видів.

Сучасний ринок пропонує купити дизайнерські рушникосушки і радіатори від HotArt, які передбачають три різні варіанти підключення:

• діагональне;

• бокове;

• нижнє.

Найбільш оптимальне рішення - бокове підключення. Теплоносій подається в верхню частину, захололий випускається знизу. Так само діє система при діагональному підключенні, забезпечуючи оптимальну циркуляцію всередині системи. При боковому підключенні теплоносій подається у верхній точці і виводиться знизу.

Тепловіддача

Важливий момент - це форма. Якщо це драбинка, то віддача тепла набагато вище, ніж у змійовика. Наявність різних перемичок впливає на обігрів простору ванної кімнати. Чи вигідно підключати рушникосушку драбинкою методом збоку? Стандартні рушникосушки і радіатори від HotArt мають виходи збоку. Для цього в стійки вварюють спеціальні патрубки. Таким чином, рушникосушка набуває властивостей змійовика з високою тепловіддачею.

Переваги бокового підключення

Багато хто віддає перевагу боковим підключенням, що дає можливість заощадити внутрішній простір. Схема практично ідентична діагональній, але переваги очевидні:

• універсальність;

• рушникосушка залишається теплою, при будь-якому напрямку подачі в стояку;

• швидкість руху теплоносія не впливає на швидкість в загальній системі;

• немає необхідності здійснювати підбурювання повітря при відключенні подачі води.

Міцність системи

Змійовик, що має мінімальну кількість швів, стійкий до перепадів тиску в системі. Якщо використовується змійовик у вигляді драбинки, то його міцність безпосередньо залежить від кількості і якості швів. Наприклад, рушникосушки і радіатори від HotArt мають стандартні форми. Але після ремонту у ванній кімнаті всі водопровідні комунікації намагаються заховати. У таких випадках встановлюють змійовики боковим методом, який вважається найбільш складним способом.

Важливо правильно провести перевірку на герметичність при оптимальному тиску. Зазвичай це здійснюється ще на базі виробника при оптимальному тиску в 3 МПа або 29, 6 атмосфер. Якщо використовується система індивідуального опалення, то робочий тиск необхідно регулярно контролювати.

Рушникосушки та радіатори від HotArt повинні контролюватися на герметичність, щоб виключити атмосферні загрози і пошкодження поверхні при підключенні.

Визначається кілька негативних факторів, що впливають на роботу радіатора у ванній:

• якість водопровідної води або теплоносія;

• порушення схеми підключення;

• відсутність системи заземлення.

Від форми змійовика безпосередньо залежить швидкість руху води або теплоносія, що виключає утворення повітряних пробок. Зникає необхідність частого повітряного відведення. У сходових змійовиках передбачені спеціальні крани Маєвського, які розташовані під верхніми ковпачками. Тому таке рішення є найбільш конструктивним.

Основна перевага нижнього підключення - це можливість розташувати труби на рівні підлоги, без необхідності руйнувати стіни. Але, при всій доцільності такого підключення, деякі недоліки все ж є:

• нестабільна циркуляція теплоносія в системі, що часто вимагає додаткової установки циркуляційних наносів;

• нижнє підключення неможливо в централізованих системах опалення;

• розподіл теплоносія веде до втрат тепла, які часто досягають 10-20 відсотків.

За статистичними даними, тільки 36 відсотків користувачів мають індивідуальні опалювальні системи і 64 користуються централізованими системами. Найчастіше це старий житловий фонд, підключений до однотрубної опалювальної системи. Сучасні будівельні компанії використовують двотрубні контури або додаткові відводи в стояках.

Бокове підключення також має ряд переваг:

• ефективна робота, обумовлена природною циркуляцією теплоносія (зверху вниз);

• незалежність від того, яка швидкість циркуляції теплоносія по стояку;

• велика віддаленість від основного джерела;

• проста, зрозуміла схема підключення, що працює в різних напрямках;

• відпадає необхідність переварювання труб;

• при такій системі підключення тепловіддача близька всього до 2 відсотків.

Так чому ж віддати перевагу

Ще не так давно в ванних кімнатах встановлювали рушникосушки у вигляді стандартної зігнутої труби. Проводячи ремонти, майже всі власники вважають за краще встановлювати нові рушникосушки і радіатори від HotArt, які завоювали заслужену популярність на ринку. Найбільш затребувані моделі, представлені у вигляді:

• драбинки;

• П-подібні;

• М-подібні

Висновок

Неможливо стверджувати, що система бокового підключення є найбільш оптимальним варіантом. Бокова подача для сушки рушників і радіаторів від HotArt краща в більшості випадків. Але найбільш вигідний варіант - це водяна драбинка або звичайний змійовик.

Нижню схему підключення використовують в тих випадках, коли використання інших схем просто неможливо. Нижній тип підключення передбачає наявність складної конструкції, великі розміри, простір у ванній кімнаті, постійний стабільний тиск теплоносія в системі. Інакше повноцінного функціонування не буде, що призведе до сповільненої циркуляції теплоносія у всій системі. При виникненні труднощів з вибором, краще звернутися за консультацією до професіоналів.

Read 1558 times