fbpx
Неділя, 08 вересня 2019 16:48

Підключаємо рушникосушку: скільки заливати води

Почнемо з того, що запитка водою необхідна не всім рушникосушкам. Є вироби з сухим дротовим ТЕНом. Це електричні сушарки, яким залив води протипоказаний категорично! Якщо це зробити, виріб просто буде зламано.

Отже, висновок такий. Запитка водяна потрібна лише виробам водяного типу. Для електричних це згубно!

Є виняток. Це дизайнерські рушникосушки і радіатори від HotArt комбінованого типу. У них є зовнішній мокрий ТЕН. Взимку цей прилад працює від системи опалення, а влітку - від подачі електрики. Ми докладно розповімо, як він функціонує.

Теплоносій

Якщо ви підключите сушарку до автономної закритої системи, для нього теплоносієм може стати практично будь-яка речовина (від дощової води до антифризу). Головна умова - його хороша теплопровідність.

Якщо ж прилад використовує центральне опалення, не може бути вибраний інший теплоносій, крім води.

Немає ідеального теплопровідника. У будь-якої рідини є переваги і недоліки:

• Масло занадто в'язке, тому для його використання потрібен потужний циркулярний насос.

• Вода взимку в морози може замерзнути. Її треба зливати, якщо система не використовується (наприклад, на дачі).

Заправляємо рушникосушку правильно

Вкрай важливо заправити сушарку для рушників технологічно правильно. Пам'ятайте шкільний курс фізики? При нагріванні все речовини обов'язково розширюються. При заживленні пам'ятайте про такі важливі правила:

1. Теплоносій повинен зайняти не більше 92% всього обсягу сушарки. Обов'язково залиште 8% на розширення рідини при нагріванні.

2. Зтравити частинки повітря, які потрапили при заправці. Особливо уважно перевірте зони між перемичками. Для цього у виробі є клапан. Ви без особливих зусильь знайдете його на верхній стійці. У моделях змієподібної форми зтравлювати повітря не потрібно. Він накопичується лише в перемичках.

Тепер про схему безпосередньо заживлення.

Запитка сушарки при автономній системі:

1. Дві верхні заглушки зніміть. Під ними ви знайдете краник, через який спускаєтся повітря і доступ до верху стійки.

2. За допомогою спеціального ключа або простої викрутки поверніть кран Маєвського (обов'язково по ходу годинникової стрілки).

3. Використовуючи доступ, розташований під заглушкою, залийте теплоносій в рушникосушку. Пам'ятайте, що приблизно 8% треба не долити.

4. Простежте, щоб теплоносій потрапив в перемички рушникосушки. З цією метою прилад необхідно повертати під різними кутами з боку в бік. Не виключено, що ви відразу не нальєте потрібну кількість теплоносія. Тоді просто долийте ще.

5. Поверніть на місце верхню кришку. Переконайтеся, що вона надійно закріплена.

6. Залиште кран Маєвського відкритим.

7. Підключіть сушарку до автономної мережі. Якщо вона комбінована, включіть ТЕН безпосередньо в розетку. Встановіть прилад на максимальну потужність.

8. Для нагріву, достатньо 10-15 хв. Зайва рідина і повітря будуть виходити через кран Маєвського.

9. Коли пристрій максимально нагріється, він автоматично вимкнеться.

10. Потрібно буде 2-3 рази максимально нагріти змійовик. Це робиться для того, щоб випустити надлишок рідини

11. Закрийте кран Маєвського. Прикрийте його наявною заглушкою.

12. Тепер все зроблено правильно.

Якщо опалення центральне

Якщо рушникосушка підключена до опалення центрального, то немає необхідності додатково в неї вливати воду. Слід лише підключити її до системи і відкрити запірні крани. Коли вода заповнить прилад, відкрийте кран Маєвського і випустіть з перемичок повітря. Сушарка встановлена.

Як бачите з нашими порадами встановити, так само просто, як і купити дизайнерські рушникосушки і радіатори від HotArt в інтернет-магазині.

Read 778 times